Verstrengeling van bloemen, Cobra werk, 1951

Guillaume Corneille - Verstrengeling van bloemen, Cobra werk, 1951Guillaume Corneille - Verstrengeling van bloemen, Cobra werk, 1951Guillaume Corneille - Verstrengeling van bloemen, Cobra werk, 1951

Aquarel en Oost-Indische inkt op papier, gesigneerd en gedateerd rechtsonder in grafiet. Mooi origineel werk, gerealiseerd door de schilder op 29-jarige leeftijd, geleverd met certificaat van echtheid. Formaat met lijst : 30 x 32 cm, ongeveer. Grootte van het werk : 18 x 20 cm. Een terugkerend thema van Guillaume Corneille is het 'spektakel van de natuur', een titel die hij aan verschillende van zijn werken toekende. Als in een ronde van de zon verstrengelen de bloemen zich, in een kruising van het plantaardige en het minerale, kleine en buitengewone schouwspel, waarvan Van Gogh de woordvoerder was door zijn draaiende sterren. In zijn abstractie genaamd "in ontkieming" (de term is van de kunstcriticus Charles Estienne), als een plant die ontkiemt, komen de figuren tevoorschijn en onthullen zich geleidelijk. De kunst van Guillaume Corneille is altijd een verhalende kunst. Guillaume Corneille (1922-2010) werd in Luik geboren uit Nederlandse ouders en was een van de leden van de Cobra-groep met Constant, Dotremont, Karel Appel, Asger Jorn, Noiret, Doucet en Alechinsky.

Aangeboden door: SBGallery
Gratis ophaling bij verkoper in: BRUXELLES, België.

België 30€
Nederland 35€
Europa 40€
Wereldwijd 90€