Linosnede "La Belle d'une journée" uit 1949, ingelijst

Guillaume Corneille - Linosnede Guillaume Corneille - Linosnede Guillaume Corneille - Linosnede

Linosnede "La Belle d'une journée" uit 1949, ingelijst, klaar om op te hangen, met Atelier Corneille stempel. Totale afmetingen: 27 x 34 cm. Zeer goede staat Geleverd met een certificaat van echtheid. Project voor het tijdschrift Cobra n°5 - Ongenummerde uitgave - Slechts enkele exemplaren - Luxusausgabe, Hannover 1950. Gedrukt door A. Reiman, Amsterdam. Zeer goede staat met een lichte vergeling op het papier aan de voorzijde van de afbeelding. Linosnede vermeld onder nummer 8 van de catalogue raisonné van Corneille' grafische werken door Donkersloot. Beeldformaat: 10,2 x 18,2 cm. In deze prachtige linosnede uit de collectie Guillaume Corneille zet de schilder enkele elementen op die de taal van zijn Cobra-schilderij vormden: de spiraal, de vliegende vis, het surrealistische oog, de visfiguren, de geologie van een berglandschap. De lijnen doen denken aan kindertekeningen. De versmelting van het minerale en het levende laat ruimte voor verschillende interpretaties van het beeld. Deze taal ontstond in het hoofd van de schilder na zijn observatie van de werken van Miro en Picasso en volgde op zijn verblijf in Tunesië (1949) waar hij de artistieke route van Paul Klee reproduceerde. Er zit iets primitiefs in de motieven en een liefde voor verre culturen, zoals in de schilderkunst van Matisse. Veilige levering door UPS Guillaume Corneille (1922-2010) werd in Luik geboren uit Nederlandse ouders en was lid van de Cobra-groep samen met Constant, Dotremont, Karel Appel, Asger Jorn, Noiret, Doucet en Alechinsky.

Aangeboden door: SBGallery
Gratis ophaling bij verkoper in: BRUXELLES, België.

Nederland 20€
Europa 25€
Wereldwijd 35€