Zeldzame ets gesigneerd "Eclosion" 1958

Guillaume Corneille - Zeldzame ets gesigneerd Guillaume Corneille - Zeldzame ets gesigneerd Guillaume Corneille - Zeldzame ets gesigneerd

Ets op Rives BFK Beeld: 139 mm x 90 mm - Totaal papierformaat: 331 x 249 mm Afmeting met lijst : 40,5 cm x 33,5 cm Atelier Leblanc, Parijs Commerciële editie van 20 exemplaren. Dit is het n° 16/20 Stempel Atelier Corneille op de achterzijde. Werk vermeld in de Donkersloot catalogue raisonné n°52, pagina 84. "Eclosion" is de getuigenis van een doorleefde ervaring. Geboeid door de lezingen van Lévi-Strauss en de eerste filmverslagen over Afrika, begonnen Corneille (1922-2010) en zijn eerste vrouw Henny Riemens (1928-1992) aan het waanzinnige project om Afrika van oost naar west te doorkruisen, te beginnen bij de rivier de Niger, gedurende enkele maanden van 1956 tot 1957. Corneille ervoer een zwarte zon in de woestijn, in een geologisch landschap waar de vier elementen samensmelten. Het minerale wordt plantaardig en omgekeerd. "Eclosion" is zowel een zonsopgang als een beschrijving van de geboorte van een plant. In de catalogus van de tentoonstelling bij Colette Allendy in 1954 identificeerde de kunstcriticus Charles Estienne in het werk van Corneille een "abstractie in ontkieming", d.w.z. een abstractie in wording, nooit ver van de figuratie, en riep hij op tot een veelheid van betekenissen. De zwarte zon zal een terugkerend motief zijn in het werk van Corneille. Beveiligde levering door UPS. Tentoonstelling ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Cobra vanaf 1 juni in het Cobra Museum in Amstelveen. Tentoonstelling van de grootste Amerikaanse collectie van Corneille in Miami in voorjaar en zomer 2023. Retrospectief van Corneille dat op 15 januari afliep in het Cobra Museum in Amstelveen. Uitgave van een Cobra / Corneille postzegel bij Bpost in 2023. Corneille juwelen tentoongesteld bij de Boghossian Stichting tot 14 mei 2023 (Ornamentum, Collectie Diane Venet)

Aangeboden door: SBGallery
Gratis ophaling bij verkoper in: BRUXELLES, België.

Nederland 20€
Europa 25€
Wereldwijd 35€