MAXIME VAN DE WOESTIJNE

MAXIME  VAN DE WOESTIJNE - Zonder titel

Zonder titel. Kleurenlithografie. Getekend in potlood 'Maxime Van De Woestijne' en genummerd 32/150. Op papier met droogstempel 'Original screen Belgium'. In kader. Afmetingen: 540 x 440 cm (880 x 685 cm) Maxime Van de Woestyne was een telg uit een voorname kunstenaarsfamilie. Zijn vader Gustave Van de Woestyne was een belangrijk kunstenaar uit de eerste Latemse School, die de Vlaamse beeldende kunst rond de vorige eeuwwisseling op een internationaal topniveau bracht. Diens broer, de romanschrijver en dichter Karel Van de Woestyne, was een van de redacteurs van het gezaghebbende literaire tijdschrift Van Nu en Straks, het Vlaamse antwoord op de Nederlandse tachtigers. Maxime Van de Woestyne raakte in zijn jeugd in de ban van de surrealistische schilderkunst, die in België met René Magritte een vertegenwoordiger van wereldformaat had. Het surrealisme streeft naar een realistische afbeelding van een irreële wereld. Naast droombeelden en nachtmerrieachtige taferelen brachten surrealistische schilders ook beschouwingen over de relatie tussen de afgebeelde en reële werkelijkheid. Het bekendste voorbeeld is Magrittes La Trahison des Images, beter bekend als Ceci n’est pas une pipe.

Aangeboden door: Privé verkoop gestockeerd bij veilingmeester
Gratis ophaling bij veilingmeester te Aalst, België.

België 75€
Nederland 75€