Gérard van den Berg

Herfst

Gérard van den Berg - HerfstGérard van den Berg - HerfstGérard van den Berg - HerfstGérard van den Berg - Herfst

Acryl op doek, 40 x 50 cm, gesigneerd en gedateerd op de rechterrand van de lijst. 2022. Gérard van den Berg, geboren te Brussel in 1961, was al vroeg voorbestemd voor een carrière in de rechten. Zijn bekwaamheid, zijn oprechtheid en zijn scherpe blik maakten van hem al snel een gerenommeerd fiscaal jurist. Naast dit strenge beeld van de advocaat is hij een persoon met een buitengewone gevoeligheid die zich uit in schilderijen met vrolijke kleuren. De speelsheid van zijn damborden contrasteert zo sterk met de administratieve documenten waaruit zijn dagelijks leven bestaat, dat ze een soort vitaal evenwicht worden. Spelend met kleuren met een onverholen vreugde levert GvdB een niet zo naïef werk af. Sommige van zijn schilderijen zijn kreten van lijden tegenover brutale actuele gebeurtenissen die hem gekneusd achterlaten. Onrecht, antisemitisme, bedreigde vrede... zijn allemaal onderwerpen die worden opgeroepen in zijn meest geëngageerde werken. Zonder enige schaduw speelt de kunstenaar met licht, direct licht, het licht van het zenit. Het goud van de zon, het lichtgevende geel en het azuurblauw bestaan naast elkaar als natuurlijk in de natuur en brengen een rustgevende boodschap over, een eeuwigdurende vernieuwing. Met zijn schilderijen heeft GvdB een wereld geschapen waarin het goed wonen en reizen is. De oneindig veelvoudige ruimte van zijn kleine gekleurde facetten is een onverholen echo van het werk van Vasarely, die hij in zijn jeugd bewonderde (...) Art brut is zijn weg, de actualiteit zijn inspiratiebron. Marina Reingardt

Aangeboden door: SBGallery
Gratis ophaling bij verkoper in: BRUXELLES, België.

Europa 25€