Guy Vandenbranden

Abstractie

Originele kleurenzeefdruk van Guy Vandenbranden (1926 - 2014) ZELDZAAM
- Handgesigneerd en genummerd (160/200) in potlood
- Gedateerd (73) in potlood
- Afmetingen: 78x55 cm
- Afmetingen inclusief de lijst: 81x59 cm
- Jaar van uitgave: 1973
Ingelijst, afmeting ingelijst 80 x 59cm.

Guy Vandenbranden geboren te Brussel is een schilder van de geometrische abstractie. Tekenaar, graficus en ontwerper van objecten. Opleiding aan de vrije academie L'Effort. Keert zich rond 1951 af van de figuratie en ontwikkelt een constructivistische abstractie met grote verwantschap met het werk van P. Mondriaan en V. Vasarely. Experimenteert met assemblages, reliëfs en objecten. Keert later terug naar de abstracte vormgeving met strakke lijnvoering en diepte- suggererende vormen, in uniform uitgestreken kleuren. Laureaat Prijs H. Jacquet (1956, 1958), Prijs JPB (1957). Lid van Taptoe, Art Abstrait en stichtend lid van Formes, Art construit en De Nieuwe Vlaamse School (1960). Maakt ook monumentale kunst. Muurschilderingen in het gemeentehuis van Strombeek (Grimbergen). Werk in het metrostation West in Brussel (1982). Werk o.m. in de Musea van Antwerpen, Brussel, Elsene, Gent, Luik (Waalse Kunst), Mechelen, Mu.ZEE (Oostende) en Verviers.

Brought to you by: BjornP10
Free collection by seller at : Sint-Amandsberg, Belgium.

Belgium 40€
The Netherlands Not known, to be defined
France Not known, to be defined
Europe Not known, to be defined
Worldwide Not known, to be defined